Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Parere despre serial

In jos 
+3
funnyzzz
yuio-san
Nanna
7 participanți
AutorMesaj
Nanna
Green Crayon
Green Crayon
Nanna


Numarul mesajelor : 596
Varsta : 31
Localizare : Purple World
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/01/2008

Foaie De Personaj
Karma:
Parere despre serial Left_bar_bleue0/100Parere despre serial Empty_bar_bleue  (0/100)
Rpg Name: Nanna
Kana: 200

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyLun Ian 07, 2008 7:03 pm

Poveste (desi e un rezumat la cateva episoade pentru a nu strica toata povestea) : Eroul, este un baiat de 15 ani, pe nume Kurosaki Ichigo. Partea lui buna e ca era expert in vazut fantome. De cand isi aminteste a putut sa vada spirite, sa vorbeasca cu ele si chiar sa le ajute.Din cauza ca parul lui nu era chiar comun si era portocaliu, a fost mult timp batut, dar si-a castigat un renume si nimeni nu prea a mai avut curaj sa-l infrunte. Traieste cu tatal si cele doua surori (Karin si Yuzu). Intr-o zi se intalneste cu Rukia, a death god si, esuand in lupta cu un Hollow aceasta ii transfera puterile ei de shinigami lui Ichigo... el ajunge un zeu al mortii... dar oare cat va dura acest lucru?

Grafica: Desi nu prea sunt experta in asa ceva, mie mi s-a part grafica exceptionala. Exista scene comice in care personajele sunt chibi.De la batai si forme ale soul slayers, la haine stralucitoare si frumusete orbitoare, grafica este pur si simplu breathtaking.

Muzica este de asemenea uluitoare. Exista muzica pentru confruntari, pentru scene comice, scene serioase, convorbiri intre anumite personaje... Se aseamana intr-un fel cu rockul... In orice caz, reuseste sa te tina oarecum in suspans.

Personaje principale si secundare: Kurosaki Ichigo, Kuchiki Rukia, Inoue Orihime, Chado/Sado, Ishida Uryuu Ganju ... si bineinteles toti capitanii and every lieutenant there is in Soul Society (mainly Abarai Renji and Kuchiki Byakuya).

Nota finala ar fi 10/10, asta din partea mea desigur (desi incerc sa fiu pe cat de obiectiva posibil). Daca aveti alte pareri, le puteti posta fara nicio grija. Ele inseamna ceva pentru fiecare dintre noi...
Sus In jos
http://www.purple-butterfly.all-up.com
yuio-san
Orange Crayon
Orange Crayon
yuio-san


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 30
Localizare : undei cosplay sunt si eu
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 18/01/2008

Foaie De Personaj
Karma:
Parere despre serial Left_bar_bleue0/0Parere despre serial Empty_bar_bleue  (0/0)
Rpg Name:
Kana:

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyJoi Ian 24, 2008 9:54 pm

eu nu am vazut bleach pana acum. mi sa parut mie sau am auzit ca il da pe animax? imi spuneti daca il da la ce ora cand... sau daca urmeaza sa il dea?
Sus In jos
http://www.animefanatics.forumcommunity.net
funnyzzz
Admin
Admin
funnyzzz


Numarul mesajelor : 1044
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/01/2008

Foaie De Personaj
Karma:
Parere despre serial Left_bar_bleue6/100Parere despre serial Empty_bar_bleue  (6/100)
Rpg Name: Abby
Kana: 705

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyJoi Ian 24, 2008 11:12 pm

pai eu stiu ca e lunea de la 21:15 si sunt 2 episoade..eu am resuit sa vad jumatate din primul:D but e cute..
o sa ma uit in contiuare...pana acum nu am o parerea anume..dar imi place grafica..si asta e 50% din aprecierea mea pentru un anime:D
Sus In jos
https://purple-butterfly.all-up.com
~Apple~
White Crayon
White Crayon
~Apple~


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 30
Localizare : sOmeWhere..in my own preety damn world,hidden' from all those whom hurt me
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 01/02/2008

Foaie De Personaj
Karma:
Parere despre serial Left_bar_bleue0/0Parere despre serial Empty_bar_bleue  (0/0)
Rpg Name:
Kana:

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyLun Feb 04, 2008 9:57 pm

it's tottaly.super.extremly great!!!! i'm addicted to *Bleach*...really.imi place prea mult..
Parere despre serial 4527 .. motivul: well..e poveste super interesanta,are multe momente commice pur si simplu ma atrage!!in plus ador personalitatile dar si felul in care arata personajele.!my fav caracters are :ichigo Parere despre serial 525994 si renji Parere despre serial 525994
Sus In jos
dark_inside_like_a_demon
White Crayon
White Crayon
dark_inside_like_a_demon


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 30
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2008

Foaie De Personaj
Karma:
Parere despre serial Left_bar_bleue0/0Parere despre serial Empty_bar_bleue  (0/0)
Rpg Name:
Kana:

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyMar Feb 12, 2008 10:45 pm

ador acest animeu...este foarte funny, grafica excelenta, iar coloana sonora e de apreciat...personajele sunt super kawaii(in mare parte)...Ichigo e super dragut, mai ales parul sau tepos....are un comportament care ma amuza de cele mai multe ori...dar nici Rukia nu e mai prejos...imi place felul in care se comporta si firea ei putin rece..dar si ea poate fi amuzanta, insa numai uneori...imi fazele cand personajele devin chibi...imi plac si luptele, melodiile ce se aud pe fundal.....e un animeu de 10+
Sus In jos
Blue Rose
White Crayon
White Crayon
Blue Rose


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Galati
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/03/2008

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptyLun Mar 10, 2008 8:35 pm

La mine animeul e on-going, adica nu am vazut deocamdata toate episoadele dar ma apropii de jumatate, si mi-am facut deja o parere despre el. Parerea mea e destul de buna, ma amuza mult animeul acesta, povestea e interesanta bine structurata, personaje bine conturate, mai ales personajele principale Ichigo, Rukia, etc. Merita nota 10, cel putin din partea mea...
Sus In jos
RuKia-ChaN
White Crayon
White Crayon
RuKia-ChaN


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 31
Localizare : Drollin' like a fan-girl in front of my adorable L-kun ( Notice Location will never change)
Warn :
Parere despre serial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere despre serial Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/03/2008

Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial EmptySam Mar 29, 2008 8:00 pm

Breath-taking. Un cuvant excelent sa descrii anime-ul Bleach.
Nu degeaba e anime-ul meu favorit ^ __ ^. Story-line-ul e super captivant si eu una il consider original. Ador modul in care se imbina scenele funny cu scenele de lupta, etc. Personajele sunt super, fiecare in felul lui, sa nu mai spun ca sunt si foarte bine conturate. De la lupte pline de suspans, până la haine şi frizuri, grafica este prelucrată până la ultimul detaliu pentru a reda atmosfera perfectă, ceea ce ma indeamna sa iubesc si mai mult anime-ul si pe Kubo Tite-san. Coloana sonora este foarte buna, in adevaratul sens al cuvantului. OP-urile si ED-urile sunt excelent animate. Vocile personajelor sunt foarte bine alese. Fiecare voce se potriveste cu personajul iar actorii depun suflet atunci cand le interpreteaza. Bleach este un anime de nota 10 sau 10+, putin spus. Nu cred ca este o nota indeajuns de mare pentru acest anime Parere despre serial 298210 .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parere despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre serial   Parere despre serial Empty

Sus In jos
 
Parere despre serial
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre acest anime?
» Ce parere aveti despre cuplul Lucy si Kouta
» Ce parere aveti de numele acestui anime?
» Despre ei
» Pareri despre anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ~Anime si Manga~ :: ~Anime & Manga~ :: Bleach-
Mergi direct la: